کارگاه مجازی
اولین نیستیم ...!! اما بهترینیم

بوجود آمدن جوش صورت فقط برای نو جوانان نیست بلکه در خیلی از موارد بزرگسالان نیز دچار این عارضه می شوند .یکی از مهم ترین عوامل پدید آمدن جوش صورت در بزرگسالان استرس است که به علت به هم خوردن توازن هورمون ، عارضه جوش حادث می شود .

راه های پیشگیری
•هرگز جوش خود را دست کاری نکنید این کار موجب عود دوباره بیماری میشود
•هرگز از آفتاب برای درمان بیماری استفاده نکنید اگر این کار به طور موقتی جوش را متوقف می کند اما موجب برگشت دوباره جوش می شود
و هم چنین مشکلاتی مثل (بسته شدن نافذ و ترک برداشتن پوست) را به دنبال دارد .
•مراقب باشید صورت خود را در کجا قرار می دهید . فشار آوردن گوشی تلفن به چانه ، قرار دادن دست بر روی گونه ها و یا لمس بیش از حد صورت باعث جوش می شود .
• از به کار گیری مقادر زیادی کرم های آرایشی و لوازم آرایشی در آن واحد کاملا خودداری کنید .استفاده از کرم ضد آفتاب قوی ، نرم کننده قوی ، یا مواد آرایشی قوی باعث تحت فشار قرار گرفتن منافذ پوست شما می شود .
•محصولات آرایشی مو می توانند عاملی برای بروز جوش در اطراف موی دم اسبی ، پیشانی ، گردن ، شانه ، پشت گردن باشد . در این حالت اوازم آرایشی و رنگ موی خود را عوض کرده و یا از تماس مواد با این قسمت ها جلوگیری کنید .

راه های درمان جوش
•آب پیاز را بر روی جوش های برامده و رسیده بمالید .
•جوش ها را با آب اکسیژنه (در دارو خانه ها موجود است ) تمیز کنید .
•التهاب جوش را می توان با قطره های تسکین دهنده چشم آرام کرد . (Q-tip) (گوش پاک کن) را آغشته به مواد کرده و در حدود 10 تا 15 ثانیه بر روی جوش قرار دهید .
• یک بسته مخمر را با روغن درخت چای مخلوط کرده و به صورت خمیر در آورید . خمیر را بر روی جوش قرار دهید و روی آن را با باند بپوشانید . تمامی طول شب آن را بر روی صورت خود نگه دارید . مخمر موجب بالا آمدن جوش از زیر منافذ پوست می شود ، در حالی که روغن درخت چای باعث ترکیدن آن می شود و هنگام صبح جوش کاملا از بین رفته است .
•یک تکه پنبه را در آب نمک ولرم فرو برده و به مدت سه دقیقه روی جوش قرار دهید این امر باعث از بین رفتن نوک جوش می شود .
•مقداری عسل را بر روی قسمت آسیب دیده قرار دهده تا منافذ عمقی پوست را به طور کامل از و جود باکتری ها پاک کند . مدت قرار دادن عسل بروی صورت باید 10 دقیقه باشد .

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 3 مهر 1390 :: نویسنده : هادی مالک
جوش ها معمولا دوعامل دارند

1)جوش های سنین بلوغ که ازسن 9تا20 سالگی رخ میدهند.

2)جوش هایی که بر اثرخوردن گرمی ومواد چرب مثل اجیل هارخ میدهند.

راهی ساده برای ازبین بردن ان ها
بدون
استفاده از مواد شیمیایی


شما میتوانید زرده ی تخم مرغ رابه همراه یک قاشق عسل مخلوط کنید وبه مدت 15الی30دقیقه درروی جوش های خود بگذارید .
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 3 مهر 1390 :: نویسنده : هادی مالک
جوش یا آکنه (Acne) یک نوع بیماری پوستی است که بیشتر به صورت بثورات پاپولی و پوستولی که با نوک سیاهرنگ در پوست در محل فولیکولهای موئی - چربی بوجود می‌آید. آکنه انواع مختلف دارد و بیشتر در دوران بلوغ شایع است.

اطلاعات اولیه

آکنه در 98 درصد موارد در صورت دیده می‌شود. به ندرت آکنه شدید در تنه دیده می‌شود. آکنه معمولا در دوران جوانی شروع شده و در اکثر موارد از حدود 25 سالگی خودبخود بهبود می‌یابد. علت بهبودی در سنین بالا مشخص نیست. این بیماری در آقایان شیوع کمتر و از نظر بالینی شدت بیشتری دارد. از آنجا که اغلب بیماران پوست چرب دارند، به نظر می‌رسد رابطه‌ای میان شدت آکنه و میزان تولید چربی وجود داشته باشد. عواملی در تولید آکنه در بدن موثر هستند و انواعی از آکنه‌ها و روشهای درمان آنها شناخته شده است که به اختصار توضیح داده می‌شود.تصویر

اتیولوژی و پاتوژنز

علت بوجود آمدن آکنه نامعلوم است و عوامل زیر نقش مهمی در ایجاد آکنه ایفا می‌کنند.

افزایش فعالیت غدد چربی

چربی عامل پاتوژنیک موثری در بروز آکنه می‌باشد. در افراد مبتلا به آکنه ، سلولهای غدد چربی مخلوط پیچیده‌ای از مواد چرب تولید می‌کنند. هورمونها بر ترشح غدد چربی موثر هستند. تستوسترون باعث افزایش اندازه و میزان متابولیزم غدد چربی شده و استروژن از ترشح غدد چربی می‌کاهند. اهمیت نقش چربی در ایجاد آکنه باعث شده است که بسیاری از درمانها بر پایه کاهش میزان چربی پایه ریزی شود.

فلور میکروبی غیر طبیعی

بطور طبیعی سه ارگانیزم در سطح پوست و مجرای غدد چربی افراد مبتلا به آکنه یافت شده است: پروپیونی باکتریوم اکنس ، استاف اپیدرمیس و مالاسزیا فورفور . این باکتریها نقش قابل ملاحظه‌ای در ایجاد و تشدید آکنه ایفا می‌نمایند. بر این اساس مصرف داروهای آنتی باکتریال در درمان آکنه موثر است. باکتریها علت اصلی التهاب آکنه می‌باشند.

رژیم غذایی

نقش رژیم غذایی در ایجاد یا تشدید آکنه هنوز به اثبات نرسیده است. البته رژیمهای غذایی کم کالری که در ترشح چربی نقش ندارند، موقتا از بروز آکنه جلوگیری می‌کنند. مصرف زیاده از حد کربوهیدراتها و تماس با مواد روغنی ، ممکن است باعث تشدید آکنه شوند.

شغل

در بعضی از شغلها ، آکنه ایجاد یا تشدید می‌شود. مشاغلی که باعث هیدراسیون لایه شاخی می‌شوند. از قبیل کار کردن با مواد روغنی ، نفت و هیدروکربنهای هالوژنه و تماس ماده شیمیایی با پوست ، در صورت و اندامها آکنه ایجاد می‌کنند. افرادی که در محیطهای گرم کار می‌کنند به دلیل تعریق زیاد ، دچار تشدید آکنه می‌شوند.

داروها

بعضی از داروها و هورمونها می‌توانند باعث ایجاد یا تشدید آکنه شوند. اثر هورمونها غالبا به دلیل تاثیر در فعالیت غدد چربی است. آندروژنها باعث افزایش و تشدید آکنه می‌شوند، استروژنها بر ترشح چربیها اثر مهاری دارند. پروژسترون در ترشح چربی نقش چندانی ندارد. بعضی داروها مانند آزاتیوپرین ، هیدانتوئین ، ویتامین B12 ، ریفامیپین ، ایزونیازید و بسیاری از داروهای دیگر می‌توانند در ایجاد و تشدید آکنه موثر باشند.

انواع آکنه

آکنه کونگلوباتا

فرم مزمن و شدیدا التهابی آکنه کیستیک میباشد. گروههایی از پاپول ، کیست و ندول در صورت و تنه بیمار بوجود می‌آید، که ممکن است به یکدیگر نقب زده و سینوسهای متعددی را ایجاد کنند. 85 درصد از بیماران به این نوع آکنه ، سیاه پوست هستند. در این نوع آکنه ، تب یا کاهش وزن وجود ندارد. در این نوع آکنه ، مفاصل محیطی نیز درگیر می‌شوند.

آکنه وولگاریس

آکنه معمولی یا جوش جوانی بیماری شایع دوران بلوغ ، شایعترین بیماری مربوط به مو و غدد چربی است. این بیماری مناطقی مانند پوست ، صورت و سینه را که دارای غدد چربی فراوان هستند درگیر می‌کند. این بیماری به دلیل پایینتر بودن سن بلوغ در دخترها زودتر از پسرها بروز می‌کند. این بیماری در تمام نژادها دیده می‌شود. در ژنوتیپ xxy (سندرم کلاین فلتر) شایعتر و از شدت بالینی بیشتری برخوردار است.

آکنه استروئیدی

در افراد مستعد ، شروع ناگهانی پاپولها طی 5 - 2 هفته پس از شروع مصرف کورتیکواستروئیدهای خوراکی شروع می‌شود. تفاوت ضایعات این آکنه با وولگاریس در اندازه یکسان و توزیع متقارن آن بر روی گردن ، سینه و پشت است. این ضایعات به رنگ صورتی مایل به قرمز بوده و درمان موضعی با بنزوئیل پراکسید و یا لوسیون سولفاستامید ، موثر است.

آکنه نوزادی (acneinfanta)

در نوزادان ضایعات آکنه‌ای شکل ، محدود به بینی و گونه‌ها بوده و ممکن است از بدو تولد وجود داشته باشند یا در اوایل شیر خوردگی پدیدار شوند. بتدریج با کوچکترین شدن و کاهش فعالیت غدد چربی تحریک و بزرگ شده که ناشی از آندروژنهای مادری است، تعداد این ضایعات کاهش یافته و بدون درمان ناپدید می‌شوند.تصویر

سایر آکنه‌ها

از انواع آکنه‌های دیگر می‌توان به آکنه فولمینانس ، فولیکولیت گرم منفی ، آکنه پیودرمافاسیال ، آکنه شغلی ، آکنه مکانیکا ، آکنه کازمتیکا ، آکنه اکسکوریت ، آکنه میلیا و درماتیت اطراف دهان ، اشاره کرد.

درمان آکنه

آکنه بیماری قابل درمانی است که جلوگیری از عود و یا بهبودی کامل آن تاکنون امکان پذیر نبوده است. در حال حاضر مهمترین درمان برای آکنه ، درمانی است که تظاهرات بالینی را به حداقل برساند و عوارض جانبی داروهای مصرفی در آن کمتر باشد.

آنتی بیوتیکهای موضعی

این آنتی بیوتیکها در درمانهای آکنه التهابی خفیف یا متوسط مفید هستند و باعث کاهش باکتریها در فولیکولهای چربی می‌شوند. این داروها به صورت محلولهای 5 - 2 درصد اریترومایسین ، کلیندامایسین ، سولفات ‌ستامید سدیم و اسید سالسیلیک وجود دارند. مصرف این داروها ممکن است موجب بروز عوارض جانبی مانند اسهال ، درد شکم و اسهال خونی گردد.

آنتی بیوتیکهای سیستمیک

مانند اریترومایسین ، تتراسایکلین ، آمپی سیلین و کوتریموکساوزل در درمان آکنه مورد استفاده قرار می‌گیرند، عوارض جانبی مصرف این داروها ، ناراحتی دستگاه گوارش ، افزایش فشار داخل جمجمه و اختلال در عملکرد کبد می‌باشد.

درمان هورمونی

افزایش ترشح آندروژنها را از تخمدان می‌توان با کمک داروی ضد بارداری ، سرکوب نمود. اکثر داروهای ضدبارداری خوراکی حاوی استروژن و پروستروژن هستند. از عوارض مصرف این داروها می‌توان تب و افزایش وزن را نام برد. از داروهای آنتی آندروژنها می‌توان اسپیرنولاکتون را نام برد که باعث کاهش ترشح چربی و کاهش ضایعات در بیماران می‌شود.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 3 مهر 1390 :: نویسنده : هادی مالک

مقدمه

زمین ، سومین سیاره نزدیک به خورشید و بزرگترین سیاره در میان سیارات درونی است. ساختار درونی زمین مثل سایر سیارات درونی از یک هسته داخلی و یک هسته خارجی به همراه لایه‌های مذاب و نیمه مذاب و سنگی جامد تشکیل یافته است. هسته داخلی فلزی و جامد بوده و توسط هسته خارجی که فلزی و مذاب است، احاطه شده است.img/daneshnameh_up/e/e8/Mehvarezamin.jpg
فاصله متوسط از خورشید
60.149 کیلومتر
قطر استوا
12756 کیلومتر
مدت حرکت وضعی
93.23 ساعت
مدت حرکت انتقالی
26.365 روز
سرعت حرکت انتقالی
79.29 کیلومتر در ثانیه
دمای سطحی
55 تا 70 درجه سانتیگراد
جرم (زمین = 1)
00.1
چگالی متوسط (آب = 1)
52.5
جاذبه (زمین = 1)
1
تعداد قمر
1


زمین شرایط بسیار منحصر بفردی دارد. هیچکدام از سیارات دیگر آب مایع و جو پر اکسیژن نداشته و حیات در آنها وجود ندارد. تکامل تدریجی زمین که 4.5 میلیارد سال طول کشیده است، همچنان بطور طبیعی و نیز بر اثر فعالیتهای انسان ادامه خواهد داشت. همچنین چگالی زمین از تمام سیارات دیگر بیشتر است.

زمین در آغاز شکل گیری

 • در اوایل پیدایش منظومه شمسی ، ذرات ریز غبار موجود در قرص خورشید که عمدتا از گاز و غبار تشکیل شده بود، پس از برخورد به هم چسبیده و اجسام بزرگ و بزرگتری را بوجود آوردند. بدین ترتیب چهار سیاره درونی از این ذرات شکل گرفتند.

 • 4.5 میلیارد پیش ، زمین دارای سطحی داغ ، قرمز و نیمه مذاب بود. پس از گذشت میلیونها سال ، سطح زمین شروع به سرد شدن نمود و پوسته جامدی ، به دور زمین بوجود آمد. گازهای داغ و مواد مذاب از لایه‌های زیرین و از طریق دهانه‌های آتشفشانی بیرون زده و جو ضخیم زمین را بوجود آوردند. در همین مدت شهاب سنگهای زیادی به سطح زمین خوردند و هزاران گودال شهاب سنگی را در سطح زمین بوجود آورد. و مقدار زیادی غبار به جو زمین اضافه کردند.

 • پس از یک میلیارد سال ، زمین به اندازه کافی سرد شده بود تا بخار آب موجود در جو متراکم شده و قطرات آب را بوجود آورد. این قطرات آب میلیونها سال به شکل باران شدید به سطح زمین افتاده ، باعث پاک شدن جو زمین و بوجود آمدن اقیانوس شدند. کره زمین به تدریج به شکل کنونی درآمده است.img/daneshnameh_up/7/7e/Atashfeshan.jpg
زمین در آغاز شکل گیری
با سرد شدن زمین ، شرایط لازم برای
پیدایش حیات در آن فراهم شدند.

نحوه پیدایش و تکامل زمین

زمین در بدو پیدایش بصورت کره‌ای از مواد بسیار داغ و نیمه مذاب بوده که به تدریج عناصر سنگین‌تر ته‌نشین شده و هسته فلزی را به وجود آوردند ، و در عین حال عناصر سبکتر به سطوح فوقانی آمده و جبه و پوسته را تشکیل دادند. پس از گذشت میلیاردها سال زمین سرد شد، سطح زمین جامد گشت، جو زمین شکل گرفت، و اقیانوسها بوجود آمدند. تکامل زمین هنوز ادامه دارد. پوسته زمین توسط فورانهای آتشفشانی در کف اقیانوسها نوسازی شده و دائما بر اثر زمین لرزه‌ها و حرکتهای قاره‌ای در حال تغییر و تحول است. تناسب گازهای مختلف در جو زمین نیز بر اثر دخالتهای انسان به آرامی در حال تغییر است.

مشخصات زمین

 • زمین سیاره‌ای است منحصر بفرد ، دارای آب مایع و جوی که قسمت اعظم آن از نیتروژن و اکسیژن تشکیل شده که تداوم حیات را ممکن می‌سازند. در منظومه شمسی ، زمین پنجمین سیاره از لحاظ بزرگی و سومین سیاره نزدیک به خورشید است. چگالی زمین از تمامی سیارات بیشتر است.

 • زمین در منظومه شمسی دو نوع حرکت ، وضعی و انتقالی دارد. در حرکت وضعی زمین در یک شبانه روز به دور خودش می‌چرخد و در حرکت انتقالی در یک سال مداری بیضی شکل حول خورشید را طی می‌کند (مدار زمین).img/daneshnameh_up/6/6b/Zaminemeghnatisi.jpg

کره مغناطیسی

 • با چرخش زمین به دور خودش ، چرخه‌هایی در هسته خارجی آن که از آهن مذاب تشکیل شده بوجود آمده ، جریانهای الکتریکی تولید می‌کنند. این جریانها باعث ایجاد یک میدان مغناطیسی در فضای اطراف زمین شده و پوششی محافظ در اطراف آن ایجاد می‌کنند (کمربند تشعشعی زمین). این میدان که کره مغناطیسی نامیده می‌شود، زمین را در برابر جریانهای سریع ذرات باردار بادهای خورشیدی محافظت می‌کند.

 • بعضی از این ذرات در دو نقطه میدان مغناطیسی به نام کمربندهای «وان آلن» به دام می‌افتد. کره مغناطیسی بیشتر بادهای خورشیدی را از زمین دور می‌کند، اما جریانهای ذرات باد خورشیدی آنقدر قوی هستند که قسمت جلویی کره مغناطیسی را مسطح نموده و باعث کشیدگی عقب آن می‌شوند.img/daneshnameh_up/0/04/Sakhtarezamin.jpg

آینده زمین

از آنجا که حیات در زمین) وابسته به خورشید است، آینده کره زمین نیز به آینده خورشید وابسته خواهد بود. حدود 5 میلیارد سال دیگر ذخایر انرژی خورشید تمام شده و خورشید به یک غول سرخ تبدیل می‌شود و افزایش حجم می‌دهد. گرمای شدید حاصل از افزایش حجم باعث آب شدن یخ مناطق قطبی و بالا آمدن آب اقیانوس می‌شود. سپس جو زمین شروع به تبخیر می‌کند و گیاهان خشک آتش می‌گیرند. در چنین شرایطی امکان حیات در زمین کلا از بین می‌رود.

انتظار نجومی

 • شاید انسان در آینده بتواند قبل از وقوع فاجعه‌های فوق زمین را به جایی دورتر از خورشید منتقل کند.
 • شاید امکانات آینده ، انسانهای آن زمان به سیاره قابل سکونت دیگری کوچ کنند.
 • شاید بشر بتواند مانع از وقوع فاجعه‌های فوق در خورشید و زمین شود.
 • باید پنج میلیارد سال انتظار کشید.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
ممکن است بتوانید با رایانه یک یا دو سال قبل از آنکه نیاز به ارتقاء یا تعویض پیدا کند، کار کنید اما احتمالاٌ کار با کی‌بورد و موس چندین سال‌ طول می‌کشد. بنابراین مهم است که قبل از اقدام به خرید مواردی را در نظر بگیرید و سیستمی را تهیه کنید که تمام ویژگی‌های مورد نظر شما را داشته باشد، بسیار راحت باشد و سالیان زیادی برای شما کار بدهد.

آیا شما کی‌بورد خود را زیاد جابه‌جا می کنید؟ شاید دوست دارید بعضی اوقات به صندلی خود تکیه دهید و کی‌بورد را کمی عقب‌تر ببرید. یا شاید کابل متصل به موس وسط بازی به لبه‌ میز گیر کرده و بازی‌تان را خراب کند. امروزه وسایل بی‌سیم در حال جایگزینی با وسایل سیم‌دار هستند.

اگر به یاد داشته باشید، دستگاه‌های قدیمی‌تر (با حساسیت dpi پایین) سبک و متحرک و دارای تاخیر در کار بودند که برای بازی بسیار بد و برای مصارف عمومی آزار دهنده است.

بطور کلی برای استفاده‌های روی میزی کی‌بوردها و موس‌های سیم داری مانند Logitech G15 و G9 Laser پیشنهاد می‌شود، اما اگر رایانه از نوع سینمای خانگی دارید که نیاز به کنترل از راه دور دارد، به یک combo بی‌سیم مانند Logitech diNovo Edge نیاز خواهید داشت که دارای دکمه‌های مدیا پلیر باشد.

امروزه بازار کی‌بورد به دو قسمت تقسیم شده است: کی‌بوردهای بازی و کی‌بوردهای مدیا پلیر. هر دو گروه تعدادی دکمه اضافه جهت ارسال برنامه‌ها، تنظیم صدا و دیگر امکانات جانبی دارند. واضح است شما باید کی‌بوردی را انتخاب كنید که ابزار مورد نیازتان را داشته باشد.

گفته می‌شود که کی‌بوردهای مخصوص بازی بسیار شبیه به کیبوردهای معمولی هستند؛ تنها تفاوت بین آن‌ها در کلیدهای اضافی است. اما در مورد موس‌های بازی که دارای ویژگی‌های متفاوتی نسبت به موس‌های قدیمی هستند، نمی‌توان چنین گفت.

مهم‌ترین ویژگی موس‌های بازی حساسیت آن‌هاست که دقت عمل موس را تعیین می‌كند. بطور کلی هرچه حساسیت بالاتر باشد، دقت موس نیز بیش‌تر است.

یک موس استاندارد ممکن است حساسیت نسبتا کمی داشته باشد، در حالی که این مقدار در اکثر موس‌های بازی به 2000dpi می‌رسد و این در حالی است که Razer اخیراً صحبت از موسی با حساسیت بی‌سابقه 4000dpi کرده است!

شما نمی‌توانید این ویژگی را در موس‌های عادی بیابید، یا اگر چنین باشد قدرت آن‌ها کاهش می‌یابد و همانند مدل‌های بازی نمی‌شوند. اگر خیلی بازی می‌کنید یا به بالاترین دقت موس نیاز دارید، موس‌های مخصوص بازی پیشنهاد می‌شود و اگر دنبال بازی نیستید، نیازی نیست برای ویژگی‌های بالایی که به آن نیاز ندارید، هزینه زیادی بپردازید.

در گذشته حرکت موس از طریق یک توپ کوچک درون آن (در موس‌های غلتکی) ردیابی می‌شد و این بد بود زیرا ممکن بود پرز و مواد زائد بطور ناخواسته به این توپی بچسبد و دقت موس را پایین بیاورد. بنابراین موس‌های نوری از راه رسیدند که از یک لامپ LED و یک دوربین کوچک برای گرفتن تصاویر از سطحی که موس بر آن حرکت می‌کند، استفاده می‌کردند.

آن‌ها بسیار بهتر بودند زیرا نیاز به موس پت را کاهش دادند. اما موس‌های نوری روی هر سطحی کار نمی‌کردند، بنابراین در پی آن‌ها موس‌های لیزری روی کار آمدند که بجای LED برای منعکس کردن تصاویر برای دوربین، از لیزر استفاده می‌کردند.

لیزر قادر بود جزئیات بیش‌تری از میدان حرکت موس بگیرد و از این رو با انواع بیش‌تری از سطوح سازگار بود و بطور کلی نسبت به موس‌های نوری دقیق‌تر است. موس‌های نوری برای استفاده‌های روزمره مناسب‌اند، ولی همه موس‌های پیشرفته امروزی که برای بازی به فروش می‌رسند، از تکنولوژی لیزری بهره می‌برند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 3 مهر 1390 :: نویسنده : هادی مالک
متخصصان تغذیه در پاسخ به این سوال می‌گویند؛ هر گروه خونی در زمان متفاوتی از تاریخ تكامل بشری، شكل گرفته است و بنابراین ما باید رژیم‌های غذایی خود را مطابق با رژیم غذایی اجدادمان در زمان تكامل گروه خونی مشابه در بدن آن‌ها هماهنگ كنیم.

آن‌ها تاكید دارند: اگر غذاهایی را بخورید كه متناسب و سازگار با گروه خونی خودتان هستند، می‌توانید به راحتی آن‌ها را هضم كنید، وزنتان كاهش یابد و سلامت و شادی بیشتری را تجربه كنید.
به گزارش سایت اینترنتی مركز مطالعات پزشكی مایوكلینیك، افرادی كه گروه خونی آن‌ها «O»است، در واقع قدیمی‌ترین گروه خونی را به لحاظ سابقه تكامل بشری دارند و بنابراین با این گروه خونی اگر از رژیم غذایی یك شكارچی مثل اجداد انسان در آن زمان پیروی كند، احساس بهتری خواهد داشت.این افراد تمایل دارند كه سطح زیادی از انرژی را دریافت كنند و بسیار سازمان یافته هستند.
برای افراد با گروه خونی «O» توصیه می‌شود كه رژیم غذایی حاوی پروتئین زیادی باشند و اگر این گروه فقط سبزی خوار باشند، دائم احساس گرسنگی می‌كنند و در نتیجه به خوردن تنقلات روی می‌آورند كه در نتیجه با مشكلاتی در میزان قند خون و متابولیسم مواجه خواهند شد. این افراد می‌توانند آزادانه گوشت لخم و ماهی مصرف كنند، اما از خوردن زیاد لبنیات یا كربوهیدارت‌ها باید خودداری كنند.
از نظر ورزش كردن هم این گروه باید در روز یك ساعت، فعالیت بدنی داشته باشند و ترجیحا در هنگام صبح به جای عصر ورزش كنند. برای این اشخاص شنا، پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری توصیه می‌شود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 3 )    1   2   3   
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :


اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

سایت خدماتی بیست تولز

 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات