کارگاه مجازی
اولین نیستیم ...!! اما بهترینیم
پنجشنبه 4 خرداد 1391 :: نویسنده : هادی مالک

انسانهای موفق چگونه‌اند؟


انسانهای موفق همیشه دیگران را به وجد می‌آورند. موفقیت، آنها را از دیگر انسانها متمایز می‌کند. انسان‏های موفق عادت‏های بسیار خوبی دارند كه چند نمونه آنها را با هم مرور می‏كنیم.


پله های موفقیت
1- در ذهنشان پایانی وجود دارد

اگر شما در ذهنتان نقطه پایانی برای کاری که می‌کنید نداشته باشید، به راحتی گم می‌شوید و دیری نمی‌گذرد که احساس سردرگمی می‌کنید. افراد موفق دقیقا می‌دانند که از زندگی چه می‌خواهند و برای انجام هر کارشان هدفی دارند.

وقتی شما هدفی در زندگی داشته باشید، می‌دانید که باید دقیقا بر روی چه چیزی تمرکز کنید، داشتن نقطه پایان در ذهن، شما را در رسیدن به مقصدتان راهنمایی می‌کند.

2- دلیلی برای اهدافشان دارند

داشتن هدف تنها یک قسمت از ماجراست. برای اینکه به هدفتان برسید باید دلیلی داشته باشید. افراد موفق در پشت تمامی اهدافشان دلیلی دارند که آن دلیل حرکت آنها را به سمت هدفشان تداوم می‌بخشد. راه رسیدن به اهداف در زندگی همواره سهل و آسان نیست، افرادی که برای اهدافشان دلیلی ندارند در نیمه راه از پا می‌افتند و کنار می‌کشند.

اگر هدفتان این است که ده کیلو از وزنتان را کم کنید، ولی دلیلی برای این کار ندارید، هرگز نخواهید توانست به وزن ایده‏آل‏تان برسید. پس بهتر است اینگونه فكر كنید كه، چون سه ماه دیگر جشن عروسی دوستتان است، وزنتان را کم کنید و دلیلتان را این قرار دهید که می‌خواهید در میان جمع خوش هیکل به نظر برسید. وقتی شما دلیل خوشایندی برای اهدافتان دارید، می‌توانید با آسودگی بیشتری به مقاصدتان دست پیدا کنید.

3- حامی و پشتیبان دارند

جدا از هدف و دلیل، رسیدن به مقاصد خاص در زندگی دشواری‌های خاص خود را دارد که گاهی انسان به تنهایی توان مقابله با آنها را ندارد.

سعی کنید یک تیم صمیمی برای خودتان تشکیل دهید که به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کنند. این تیم می‌تواند بین دو تا شش نفر باشد.در انتخاب اعضای تیم دقت لازم را به خرج دهید و سعی کنید افرادی را که مثبت اندیش هستند و اهدافی شبیه شما دارند را برگزینید.

اگر راجع به تغییر در زندگی خود جدی هستید، همین حالا از کارهایی که زمان شما را به بطالت می‌گذرانند، دست بکشید و کارهای مفید را انجام دهید.

4- دقیقا می‌دانند که وقتشان را صرف چه چیزی می‌کنند

اگر نمی‌دانید که وقتتان را چطور سپری کنید، تقریبا همه وقت‏تان را از دست داده‏اید. زمان، یکی از با ارزش‏ترین منابع در اختیار انسان است. شما می‌توانید پول‏تان را هدر دهید و دوباره برای کسب پول برنامه‏ریزی کنید. ولی زمان از دست رفته را نمی‌توان برگرداند.

باید مراقب نحوه سپری شدن زمانتان باشید. اگر هفتاد درصد زمان‏تان را صرف دیدن تلویزیون و گردش با دوستان می‌کنید، می‌توان گفت که هرگز به اهداف‏تان نخواهید رسید. اگر راجع به تغییر در زندگی خود جدی هستید، همین حالا از کارهایی که زمان شما را به بطالت می‌گذرانند، دست بکشید و کارهای مفید را انجام دهید.

5- برای رسیدن به هدف، مصمم هستند 

سریع تلاش می‌کنند، سریع از شکست می‌گذرند، تلاش می‌کنند و هرگز از حرکت نمی‌ایستند. اگر برای بار اول به تیراندازی بروید، نمی‌توانید اولین گلوله را دقیقا به هدف بزنید. در زندگی هم برای رسیدن به اهداف باید تلاش کرد. به سادگی از هدف‏تان دست نکشید، خیلی چیزها هستند که شما نمی‌دانید و با هر بار شکست آنها را تجربه می‌کنید. سریع یاد بگیرید، سریع عمل کنید و دست از تلاش نکشید.

به خاطر داشته باشید که همیشه دیر است. پس همین حالا که این متن را به پایان می‌برید، برای هدفتان برنامه ریزی کنید.

مطمئن باشید كه شما هم می‌توانید!

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 4 خرداد 1391 :: نویسنده : هادی مالک

موبایل‌هایی عنکبوتی


انتخاب نرم‌افزار‌های برنامه‌نویسی برای تلفن‌های همراه کار بسیار دشواری است، زیرا تنوع این مدل از اپلیکیشن‌ها به قدری است كه شما نمی‌توانید به آسانی یکی از آنها را انتخاب کنید. این‌که کد خاصی وجود داشته باشد و بتوان برنامه‌ای با آن نوشت که با تمام سیستم‌های‌عامل‌ سازگار باشد، فرضی غیرقابل باور و غیرممکن به نظر می‌رسد؛ چرا که در حال حاضر موبایل‌های مختلف دارای انواع متفاوتی از برنامه‌های کدنویسی است و یعنی هیچ برنامه واحد و مناسبی برای همه ‌آنها وجود ندارد.

موبایل‌هایی عنکبوتی

 خوشبختانه تیم بسیار ماهری از برنامه‌نویسان در حال نوشتن کد‌هایی واحد برای تمامی‌موبایل‌ها هستند. این گروه بیشتر روی تغییرات برای قسمت برنامه‌های موبایل در محیط اینترنت تمركز كرده است. به همین منظور در اینجا به بررسی تعدادی از این برنامه‌ها که برای موبایل‌ها تغییرات بسیار زیادی ایجاد خواهد کرد، می‌پردازیم:

برنامه Chocolate chip-UI

موبایل‌هایی كه به وسیله برنامه‌های UI طراحی شده پیشرفت‌های بسیار زیادی را پشت سر گذاشته است. این برنامه توسط شخصی به نام Robert Biggs برنامه‌نویسی شد که هدف از آن ایجاد چارچوبی برای نوشتن برنامه‌های HTML مخصوص به اینترنت بود. در حقیقت کد اصلی این برنامه‌نویسی WAML است که به خودی خود شکل پیشرفته‌تری از HTML5 است. پس هر آنچه به صورت جاوا اسکریپت نوشته شده باشد، توسط این میانجی به HTML5 تغییر شکل پیدا خواهد کرد. بنابراین شما می‌توانید به هر حالت دلخواه مانند CSS، JavaScript و HTML برنامه را بنویسید، سپس از طریق مترجم Chocolate chip-UI آن را به زبان واحد WAML تبدیل کنید. این مدل از UI‌ها دقیقاً مشابه UI‌های کمپانی اپل بوده که در موبایل‌های iPhone از آن استفاده شده است.

Mobl

موبایل‌هایی عنکبوتی

برنامه‌نویسی به زبان جاوا اسکریپت کاری بسیار سخت برای طراحان وب است، به همین منظور Mobl برای آسان‌تر کردن کار طراحی اپلیکیشن‌های موبایل از طریق ایجاد یک چارچوب مشخص بسیار ساده، کار را آسان‌تر کرده است. یعنی با استفاده از این متد دیگر نیازی نیست شما برنامه مورد نظر‌تان را به زبان‌های دیگر مانند Java Script، HTML و CSS بنویسید، بلکه هر آنچه را که می‌خواهید به زبان Mobl بنویسید، خود موبل به عنوان مترجم تمام آن مطلب را به زبان HTML بر می‌گرداند. این مدل از برنامه‌نویسی خیلی آسان‌تر از حالت قبلی آن طراحی شده و به همین منظور کار شما را به عنوان کاربر آسان‌تر کرده است.

jQuery Mobile

شکل ظاهری این مدل دقیقاً مشابه برنامه‌های HTML است. برنامه‌های نوشته شده به این زبان را به آسانی می‌توان در سایت‌های اینترنتی قرار داد، چرا که ایجاد تغییرات در این مدل از اپلیکیشن‌ها دقیقاً مشابه ایجاد تغییرات بسیار ساده در موبایل‌ها مانند عوض کردن تم یا پوسته موبایل است. کار با این برنامه به معنی آسانی کار شما برای اتصال آسان دسکتاپ موبایل‌تان به اینترنت است. حتی برای بهتر شدن کار تعدادی plug-in اضافه‌تر نیز در این برنامه موجود است. البته این را هم باید اضافه کنیم که این زبان جای پیشرفت‌های بسیاری دارد و در آینده کار با آن برای شما به عنوان کاربر، بسیار آسان‌تر خواهد بود.

The-M-Project

موبایل‌هایی عنکبوتی

این پروژه شامل مجموعه‌ای از متن‌هاست که پس از ترجمه به صورت شکل‌هایی در زبان jQuery در می‌آید. این کد‌ها به شکل MVC نوشته می‌شود. شکل ظاهری برنامه‌های نوشته شده به این زبان کاملاً بستگی به زبان برنامه‌نویسی M-Project دارد، یعنی هر آنچه در این قالب نوشته شود عیناً مشابه همان را در اپلیکیشن‌تان مشاهده خواهید کرد. تنها کاری که M-Project انجام می‌دهد اطمینان از این است که اشیا عیناً در مکان‌های دقیقی که برنامه‌نویس طراحی کرده قرار خواهد گرفت. بعد از این‌که کار طراحی‌تان تمام شد، براحتی می‌توانید نرم‌افزار مورد نظر را در وب قرار دهید تا به عنوان یک سایت مخصوص موبایل از آن استفاده کنید.

تنها کاری که M-Project انجام می‌دهد اطمینان از این است که اشیا عیناً در مکان‌های دقیقی که برنامه‌نویس طراحی کرده قرار خواهد گرفت

Touchqode

تصور کنید در کشوری هستید و ایده جالبی درباره نوعی نرم‌افزار به ذهن‌تان خطور می‌کند. آیا تمایل دارید آن ایده را روی کاغذ بنویسید و بعداً به آن مراجعه کنید یا این‌که ترجیح می‌دهید برنامه‌ای مخصوص مانند Touchqode روی اندروید‌تان داشته باشید تا بتوانید آن برنامه را در همان لحظه روی گوشی‌تان ایجاد کنید؟ این برنامه توسعه‌دهنده کوچک می‌تواند تغییرات بسیار بزرگی را برای شما ایجاد کند، چرا که به آسانی می‌توانید از طریق آن هر چه را که می‌خواهید به وجود بیاورید. کدنویسی با این برنامه به آسانی انجام می‌گیرد، در مرحله بعدی می‌توانید این کد‌ها را از طریق FTP اجرا کنید. تنها راه حل ایجاد تغییرات در کد‌های این برنامه با چند راهکار بسیار ساده ممکن است.

LimeJS

موبایل‌هایی عنکبوتی

برنامه DigitalFruit با ایجاد LimeJS این امکان را برای کاربر ایجاد می‌کند تا اشیای چندبعدی قابل اجرا روی اینترنت را به وجود آورد. کد‌های این برنامه بیشتر شبیه به کد‌های نوشته شده به زبان جاوا اسکریپت است؛ ولی شکل ظاهری آنها دقیقاً مشابه برنامه‌نویسی در محیط C است. در این محیط می‌توانید از طریق لمس صفحه‌نمایش نیز اشیای مورد نظر‌تان را ایجاد کنید، سپس کل برنامه نوشته شده می‌تواند به آسانی از طریق جستجوگر گوگل روی اینترنت قرار گیرد، که در نتیجه آن سرعت دانلود برنامه از طریق اینترنت بسیار زیاد می‌شود. این کار برای آن دسته از کاربرانی بسیار مناسب خواهد بود که قصد دارند بازی‌هایی مناسب برای موبایل‌شان طراحی كنند. در ضمن این دسته از کاربران علاقه دارند که برنامه‌شان به آسانی روی اینترنت دانلود شود.

Jo

این نرم‌افزار مجموعه‌ای از اشیای تعریف‌شده برای برنامه‌های موبایل را در خود دارد که از طریق اینها می‌توانید برنامه مورد نظرتان را به زبان جاوا اسکریپت بنویسید. ساختار این برنامه توسط یک‌سری از کد‌های جاوا مبنای اولیه را ایجاد می‌کند، سپس Jo به عنوان یک تبدیل‌کننده، تمام آن مطالب را به شکل بسیار زیبا روی صفحه نمایش قرار می‌دهد. تمام این کارهای بسیار ساده در گذشته از طریق برنامه‌های بسیار پیچیده و تو در تو طراحی می‌شد، این در حالی است که برنامه Jo یک برنامه منبع باز است و کاربران بدون نیاز به پرداخت پولی می‌توانند از آن استفاده کنند.

Sencha Touch

موبایل‌هایی عنکبوتی

این برنامه نیز مانند برنامه Jo برای ایجاد برنامه‌های قابل اجرا در موبایل کاربرد دارد، فهرست اشیای تعریف‌شده در این برنامه توسط Sencha نوشته شده که برای رایانه‌‌های معمولی نیز کاربرد دارد. ایجاد برنامه در محیط Sencha Touch بسیار آسان است؛ زیرا طرح اولیه این برنامه به صورت خودکار شکل ظاهری ساختار برنامه را برای شما نمایش خواهد داد.

PhoneGap

هدف از این برنامه، ایجاد محیطی برای طراحی برنامه‌هایی است که در هر جا بتوان آنها را باز کرد. منظور از این عمل، ایجاد نرم‌افزاری است که توسط تمام موبایل‌ها قابل اجراست. با استفاده از برنامه phoneGap در کوتاه‌ترین زمان ممکن شما می‌توانید تمام برنامه‌های موجود روی وب را به برنامه‌های مناسب برای کار در انواع موبایل‌های آیفون و اندروید تبدیل کنید، ولی متاسفانه نمی‌توان تشخیص داد گوشی‌های مختلف به چه شکلی این برنامه‌ها را نشان خواهد داد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 4 خرداد 1391 :: نویسنده : هادی مالک

تایپ به صورت مجازی


همان‌طور که می‌دانید بدون کمک صفحه‌کلید لپ‌تاپ یا رایانه‌های معمولی جستجو در فضای اینترنت کار سختی به نظر می‌رسد. البته بعضی از کاربران این نظر را دارند که با کمک موس توانسته‌اند روی لینک‌ها کلیک کنند و به صفحات مورد نظر بروند، ولی در بیشتر موارد لازم است شما نشانی سایت مورد نظر‌تان را در نوار بالای صفحه تایپ کنید تا بتوانید سایت مورد نظرتان را پیدا کنید.

تایپ به صورت مجازی

برای مثال بیشتر کاربران رایانه‌های شخصی از صفحه‌کلید برای ارسال ایمیل، نوشتن مطالب مختلف و پردازش متن در برنامه ورد، رفتن به وب‌سایت‌های مختلف و جستجو در اینترنت استفاده می‌کنند. علاوه بر اینها، بسیاری از افراد نیاز زیادی به تایپ مطالب مختلف در رایانه‌شان دارند. اگر شما نیز دوست دارید تمام داده‌ها را در داخل رایانه تایپ کنید، ولی برای این کار سرعت چندانی ندارید، بهتر است با کمی‌تمرین سعی کنید که تبحر‌تان را در این کار بالا ببرید.

برای عده زیادی از کاربران بدون کمک صفحه‌کلید برقراری ارتباط با دوستان و انجام کارهای تجاری به نظر کار بسیار سخت و ناممکن است. به همین دلیل در حال حاضر تعداد زیادی از تلفن‌های همراه دارای صفحه‌کلید‌هایی بزرگ و مجهز هستند که تمامی‌ کلید‌های لازم برای انجام عمل تایپ را به همراه دارند. برای نمونه ممکن است شما گجتی داشته باشید که هر یک از کلید‌های آن 3 تا 4 حرف را به همراه هم داشته باشد؛ بنابراین برای تایپ یك كلمه لازم است شما چند بار روی دکمه مورد نظر فشار دهید تا به حروف دلخواهتان برسید. کاربران هنگام استفاده از این سیستم 2 دسته هستند؛ دسته اول خیلی سریع، آسان و با تسلط بسیار زیادی این کار را انجام می‌دهند و دسته دوم كه به نظرشان این کار بسیار سخت و زمانبر است.

با تمام این تفاسیر، برخی کاربران که انگشتانشان بسیار بزرگ است، نمی‌توانند براحتی با صفحه‌کلید‌های کوچک موبایل‌ها و رایانه‌ها کار کنند. برای حل این مشکل کمپانی‌های سازنده گجت‌های خاص صفحه‌کلید‌های مجازی را طراحی کرده‌اند که به عنوان ابزاری جانبی همراه بسیاری از گجت‌ها ارائه می‌شود. برای مثال به جای این‌که روی صفحه‌کلید کوچک موبایل‌تان کلیک کنید، گجتی کوچک در اختیار‌تان قرار داده می‌شود که با اتصال آن به گوشی‌ تلفن همراهتان می‌توانید به آسانی تمام شاسی‌های لازم برای صفحه‌کلید را روی میز‌تان داشته باشید.

ساختار صفحه‌کلید‌های مجازی

تایپ به صورت مجازی

تمام صفحه‌کلید‌ها چه حقیقی باشد چه مجازی، ابزاری برای وارد کردن اطلاعات محسوب می‌شود؛ پس وقتی شما یکسری از کلمات را پشت سر هم تایپ می‌کنید، به رایانه دستور می‌دهید و این دستور خاص پس از اجرا به شما نشان داده می‌شود. این دستور می‌تواند شامل کارهایی متفاوت باشد؛ از نوشتن متنی در برنامه ورد گرفته تا بستن برنامه‌ای خاص یا نوشتن نشانی یك سایت در قسمت نوار مربوط به این كار. ولی حقیقتاً تفاوت صفحه‌کلید‌های مجازی و حقیقی در چیست؟

 

كیبوردهای معمولی مانند صفحه‌کلید لپ‌تاپ‌ها و رایانه‌‌های شخصی به خودی خود سیستمی شبیه رایانه دارد. اگر این صفحه‌کلید‌ها را باز کنید در آنها یک پردازشگر و مدارهای کوچک را مشاهده خواهید کرد، درست همانند آن چیزی كه در رایانه‌ها وجود دارد. برای توضیح بیشتر باید اضافه کرد که در زیر هر یک از کلید‌ها مداری وجود دارد ‌که وقتی شما یک کلید را فشار می‌دهید، در حقیقت به مداری خاص اشاره می‌کنید. با فشار دادن دکمه‌ای خاص، یک جریان الکتریکی به داخل رایانه ارسال می‌شود، پردازشگر هم با دریافت این جریان سیگنال مورد نظر را تشخیص داده و کار مربوط به آن را انجام می‌دهد. البته پاسخ پردازشگر به چند روش متفاوت صورت می‌گیرد که در اینجا بحث‌های مربوط به این عمل را بررسی نخواهیم کرد، ولی به طور کلی پردازشگر تمام اطلاعات لازم برای جواب‌دهی به سیگنال مورد نظر را ارسال می‌كند. صفحه‌کلید رایانه‌‌های شخصی از طریق کابل‌های معمولی با پردازشگر ارتباط برقرار می‌کند، این در حالی است که برخی صفحه‌کلید‌ها از طریق ارتباط بی‌سیم بلوتوث به پردازشگر مورد نظر متصل می‌شود. باید اضافه کنیم که صفحه‌کلید لپ‌تاپ‌ها به صورت مستقیم به سخت افزار متصل می‌شود.

تفاوت عمده  صفحه‌کلید‌ها ی مجازی در این است که هیچ سوئیچی روی آنها موجود نیست

بیایید به بررسی نحوه عملکرد صفحه‌کلید‌های مجازی بپردازیم. تفاوت عمده این صفحه‌کلید‌ها در این است که هیچ سوئیچی روی آنها موجود نیست. به بیان دیگر هیچ کلیدی به صورت مکانیکی در این بین کار نمی‌کند، بلکه گجت مورد نظر، صفحه‌کلید مجازی را روی سطحی بسیار صاف و صیقلی با کمک اشعه قرمز لیزر به تصویر می‌کشد. این لیزر دقیقاً مشابه لیزر‌های قلمی‌ و معمولی است که در بسیاری از جاها موجود است، با این تفاوت که DOE مربوط به گجت با ابزارهای خاص سایز لیزر‌های مورد نظر را به اندازه دلخواه تبدیل کرده و روی سطح مورد نظر به تصویر می‌کشد.

تایپ به صورت مجازی

نحوه کار این مدل از صفحه‌کلید‌ها به همین جا ختم نمی‌شود؛ چرا که تصویر ساده صفحه‌کلید نمی‌تواند به تنهایی کارایی چندانی برای شما داشته باشد، بلکه لازم است ابزاری این اطلاعات تایپ شده شما را پردازش کند. به همین منظور infrared) IF )در قسمت پایین گجت وجود دارد که امواج infrared را دریافت می‌کند. هنگامی‌که شما تایپ می‌کنید در حقیقت انگشتانتان را در ناحیه‌های متفاوتی از اشعه‌های infrared عبور می‌دهید، پردازشگر مورد نظر یا CMOS مکان‌هایی را که انگشتانتان روی آنها قرار گرفته‌اند به تصویر می‌کشد و تمام این اطلاعات در اختیار chip برای پردازش اطلاعات مجازی قرار می‌گیرد. بعد از آن گجت مورد نظر تمام این اطلاعات را در اختیار رایانه می‌گذارد.

از دیگر مشخصات این صفحه‌کلید‌های مجازی می‌توان به وزن آنها اشاره کرد که چیزی معادل 56/7 گرم است که قابلیت جا به جایی بسیار بالا را نیز باید به آنها اضافه کرد. این گجت از 2 راه می‌تواند به تلفن همراه یا رایانه شما متصل شود؛ راه اول از طریق کابل USB است و راه دوم از طریق اشعه بلوتوث. این دو راه اتصالی این امکان را به صفحه‌کلید مجازی می‌دهد که اطلاعات را برای پردازش در اختیار پردازشگر مورد نظر قرار دهد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 4 خرداد 1391 :: نویسنده : هادی مالک

سامسونگ همچنان پیشتاز است


برا اساس آمار ارائه شده توسط Strategy Analytics  شرکت سامسونگ الکتریک برای نخستین بار از نوکیا ، بزرگترین تولید کننده تلفن همراه پیش افتاد .

همان طور که پیش بینی می شد ، شرکت سامسونگ الکترونیکز در سه ماهه اول 2012 از بزرگ ترین تولید کننده موبایل دنیا (نوکیا) سبقت گرفته و به حکومت 14 ساله این شرکت فنلاندی پایان دهد. شرکت تحقیقاتی Strategy Analytics در جدیدترین گزارش خود خبر از جای گیری رهبری جدید در صنعت بین المللی موبایل می دهد.

سامسونگ همچنان پیشتاز است

نوکیا از سال 1998 که توانست موتورولا را پشت سر بگذارد، رتبه اول فروش موبایل دنیا را در اختیار داشت. اما در سه ماه گذشته سامسونگ با فروش 93 میلیون دستگاه تلفن همراه توانست نوکیا را که فقط 83 میلیون دستگاه فروخته، پشت سر بگذارد.

سامسونگ آمار مالی سه ماهه اول 2012 خود را منتشر کرد. به لطف استقبال بازار از اسمارت فون های گلکسی، این شرکت تنها در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات توانسته سود 4.5 میلیارد دلاری را کسب کند. سود خالص سامسونگ نسبت به سه ماهه مشابه سال 2011 این شرکت رشد 81 درصدی را نشان می دهد.

هم اکنون 25.4 درصد بازار تلفن همراه دنیا در دستان سامسونگ بوده و نوکیا 22.5 درصد این بازار را در اختیار دارد. همچنین اپل با سهم 9.5 درصدی در جایگاه سوم بازار موبایل دنیا ایستاده است.

نکته جالب بعدی در گزارش Strategy Analytics، کسب رتبه اول دیگری توسط سامسونگ در دنیای ارتباطات است. سامسونگ در سه ماهه اول 2012 با فروش 44.5 میلیون اسمارت فون، توانسته صدرنشینی این عرصه را هم از آن خود کرده و اپل را که در این سه ماهه 35.1 اسمارت فون فروخته، پشت سر گذارد.

سامسونگ همچنان پیشتاز است

هم اکنون در بازار موبایل های هوشمند سامسونگ با سهم 31 درصدی اول است و اپل با سهم 24 درصدی مقام دوم را در اختیار دارد. البته در اینجا هم نوکیا یکی از بازیگران اصلی است و جایگاه سوم تولید اسمارت فون دنیا را قبضه کرده است.

 

قلب تپنده گلکسی

همانطور که می دانید سامسونگ قرار است گوشی گالاکسی جدید خود را به زودی معرفی کند و هرازچندگاهی اطلاعاتی در مورد آن می دهد.

 این بار نیز این کمپانی اطلاع داده که پردازنده قدرتمند Exynos چهار هسته‌ای قرار است برای اولین بار روی گوشی‌های هوشمند سامسونگ نصب شود. این پردازنده با معماری 32 نانومتری، قدرت بیشتری نسبت به سری های قبلی داشته و مصرف انرژی آن نیز 20 درصد پایین‌تر از پردازنده‌های چهار هسته ای مشابه است.

سامسونگ از نسل جدید پردازشگرهایش برای تلفن های هوشمند و تبلت ها پرده برداشت: پردازشگر 4 هسته ای سامسونگ با سرعت 1.4GHz که آن را برای نخستین بار روی Galaxy S3 خواهیم دید.

پردازشگر جدید با معماری 32 نانومتری است و به گفته این شرکت بیش از دو برابر نسبت به مدل قبلی که روی تلفن های گلکسی S II و گلکسی نوت به کار رفته، قدرتمندتر است.

از نظر مصرف انرژی این پردازشگر نسبت به نسل قبلی 20 درصد بهینه تر عمل می کند و این شرکت می گوید پردازشگر جدید اش به شما تجربه ای از قدرت و سرعت مانند کارکردن با یک کامیپوتر رومیزی روی تلفن همراه تان خواهد داد.

سامسونگ همچنان پیشتاز است

 

سامسونگ می گوید تلفن گلکسی بعدی که به زودی معرفی خواهد شد از این پردازشگر با سرعت کامل استفاده خواهد کرد و مولتی تسک فوق العاده را روی آن خواهید دید.

 

در نهایت سامسونگ گفته این پردازشگر را در اختیار دیگر شرکت های تولید کننده تلفن هوشمند نیز قرار خواهد داد و Exynos 4 Quad از نظر طراحی کاملا مانند شکل چیپ Exynos 4 Dual طراحی شده که به طراحان تلفن اجازه خواهد داد مدل های قبلی را به راحتی به پردازشگر جدید ارتقا دهند.

اما اگر تصور می‌کنید این پردازنده 4 هسته‌ای باعث می‌شود مصرف باتری گوشی جدید سامسونگ خیلی بالا باشد، اشتباه می‌کنید. این پردازنده نسبت به پردازنده‌های سری قبل 20 درصد مصرف کمتری دارد.

 

نماینده سامسونگ در اینباره توضیح داد: پردازنده این تلفن هوشمند به حدی قوی است که حس استفاده از یک کامپیوتر خانگی را به کاربر القا می‌کند و اصطلاحا کم نمی‌آورد

ویدئو با سرعت بالا

قابلیت ضبط و پخش ویدئوی Full HD با 30 فریم در ثانیه در گوشی بدون افت سرعت صورت می‌پذیرد.

جهش سرعت

Exynos چهار هسته ای با تکنولوژی 32 نانومتری، قابلیت پردازش دو برابر سریعتر از Exynos چهار هسته ای با تکنولوژی 45 نانومتری دارد. در حالیکه مصرف انرژی آن نیز 20 درصد کمتر است.

براساس طراحی ARM Cortex A9

تکنولوژی به کار رفته در این پردازنده بر اساس تکنولوژی Cortex A9 کمپانی ARM است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 4 خرداد 1391 :: نویسنده : هادی مالک

آدرس شما کجاست؟


یکی از مهم‌ترین قابلیت‌هایی که تلفن همراهتان می‌تواند برایتان ایجاد کند، نشان دادن محل قرارگیری دقیق شماست. در گذشته برای این‌که شما بدانید دقیقا در چه منطقه‌ای هستید باید از طریق رایانه، لپ‌تاپ یا تبلت‌ و نرم‌افزارهای موجود در گجت‌تان آدرس مکان مورد نظر را پیدا می‌کردید، ولی در حال حاضر دیگر نیازی نیست این وسیله‌ها را به همراه داشته باشید؛ زیرا فقط با ارسال اطلاعات از طریق تلفن همراهتان به آسانی می‌توانید به اطلاعات مورد نیاز دسترسی پیدا کنید. این فناوری هم دقیقا مشابه دیگر سیستم‌های پیشرفته، هم دارای نقاط قوت است و هم ضعف.

آدرس شما کجاست؟

برای مثال مشخص‌شدن محل دقیق قرار‌گرفتن شما قدری برای کاربر خطرناک خواهد بود، زیرا این امکان وجود دارد فردی که با شما خصومت شخصی دارد، درصدد باشد تا از این اطلاعات در جهت آسیب‌رساندن به شما استفاده کند. البته این را هم باید اضافه کنیم که با تمام این تفاسیر، بسیاری از کاربران از این اطلاعات با وجود تمام خطرات احتمالی‌اش استفاده می‌کنند.

در این مطلب به بررسی تعدادی از سیستم‌هایی می‌پردازیم که تلفن همراه می‌تواند از آنها استفاده کند تا محل دقیق قرارگرفتن شما را برایتان نمایش دهد.در برخی موارد تعدادی از این سیستم‌ها در کنار هم مورد استفاده قرار می‌گیرند تا اطلاعات مورد نظر را در دسترس‌تان قرار دهند.

GPS

معنای دقیق این کلمه در فارسی سیستم مسیریابی جهانی است؛ به این معنا که مهم نیست در چه نقطه‌ای از کره خاکی قرار گرفته‌اید. اگر بخواهید بدانید دقیقا موقعیت جغرافیایی‌تان چیست این سیستم می‌تواند به شما کمک کند. این فناوری اولین بار سال 1990 مورد استفاده کاربران موبایل قرار گرفت و هنوز این سیستم یکی از بهترین روش‌هایی است که می‌توان از آن برای مکان‌یابی استفاده کرد. نحوه ارسال اطلاعات توسط این سیستم به طور مستقیم و از طریق امواج ماهواره‌ای است. در روش GPS چنانچه تلفن‌ همراهتان بتواند از 3 ماهواره متفاوت اطلاعات جمع‌آوری کند، با انتقال این داده‌ها، محل قرارگیری شما به طور واضح روی نقشه مشخص خواهد شد. علاوه بر این اگر بخواهید اطلاعات دیگری در زمینه مقصد بعدی‌تان یا دیگر مطالب مورد نیاز بدانید، GPS تمام این اطلاعات ریز را در دسترس‌ شما قرار می‌دهد.

Assisted GPS

آدرس شما کجاست؟

سیستم‌های GPS باید 3 سیگنال را در آن واحد دریافت کند تا محل دقیق‌ را برایتان نشان دهد، البته برای این‌که بتوانید این سیگنال‌ها را دریافت کنید، باید محیط اطراف‌تان باز باشد و تمامی سیگنال‌ها را دریافت كنید. در برخی موارد شما در مکانی سر پوشیده قرار دارید و نمی‌توانید سیگنال‌ها را بدرستی دریافت کنید. Assisted GPS در حقیقت مجموعه‌ای از ابزار‌هاست که به شما کمک می‌کند تا این مشکل را حل کنید. تنها اشکال این سیستم مدت زمان طولانی برای بررسی داده‌هاست. نحوه کارکرد این سیستم به گونه‌ای است که تمام اطلاعات مربوط به ماهواره را كه به شکل سیگنال‌های دریافتی از ماهواره هستند، برای 4 ساعت آینده ذخیره می‌کند. در مرحله بعد موبایل‌تان می‌تواند از این اطلاعات برای دوباره یافتن ماهواره در ساعت‌های بعد استفاده کند. بلافاصله پس از این‌که اطلاعات در دسترس موبایل قرار بگیرد، سیستم GPS شروع به کار می‌كند. پس از دریافت اطلاعات، داده‌ها توسط امواج Wi-Fi یا cellular جا به جا می‌شود که این متد باعث بالاتر رفتن سرعت انتقال داده‌هاست.

Synthetic GPS

سیستم GPS که در بالا به آن اشاره شد در مقایسه با Synthetic GPS بسیار کندتر عمل می‌کند؛ چرا که در آن سیستم نیاز است ابتدا شبکه در دسترس باشد، سپس اطلاعات از طریق ماهواره جابه‌جا شود. Synthetic GPS اطلاعات مربوط به ماهواره را از هفته‌ها قبل دریافت می‌کند؛ این یعنی این سیستم نسبت به انواع دیگر با سرعت بسیار زیادتری کار می‌کند. با به همراه داشتن چنین اطلاعاتی در موبایل‌تان در کمتر از چند ثانیه مکان قرارگیری شما روی نقشه مشخص خواهد شد.

Synthetic GPSاطلاعات مربوط به ماهواره را از هفته‌ها قبل دریافت می‌کند؛ این یعنی این سیستم نسبت به انواع دیگر با سرعت بسیار زیادتری کار می‌کند

Cell ID

در فناوری‌های مرتبط با GPS ابتدا باید 3 سیگنال متفاوت از ماهواره دریافت شود، پس از آن پیدا‌کردن نشانی محل مورد نظر‌ کار آسانی است. این سیستم سلولی از طریق پیدا‌کردن مکان قرارگیری کاربر و پیدا‌کردن نزدیک‌ترین سلول به سلول نشانی مورد نظر محل قرارگیری دقیق کاربر را روی موبایل نشان می‌دهد. با پیدا‌کردن بخش مورد نظر محل قرارگیری کاربر در میان تمام بخش‌های از پیش تعریف شده، نشانی دقیق محل مورد نظر به طور واضح مشخص خواهد شد. در شرایطی که هر یک از سلول‌های تعریف‌شده این سیستم حدود چند کیلومتر را پوشش دهد، این سیستم می‌تواند اطلاعات مورد نیاز مکان‌یابی هر فرد را در اختیارش قرار دهد.

Wi-Fi

آدرس شما کجاست؟

نحوه کار این فناوری خیلی مشابه سیستم‌های سلولی است، با این تفاوت که Wi-Fi به خاطر همراه داشتن ریز اطلاعات بیشتری از مکان‌های متفاوت، دقیق‌تر از دیگر شیوه‌ها آدرس‌دهی می‌کند. سیستم Wi-Fi به 2 روش می‌تواند اطلاعات مورد نیاز مکان‌یابی را در اختیار کاربر قرار دهد؛ یکی از متد‌ها RSSI نام دارد که سیگنال مورد نظر را از نزدیک‌ترین Access point دریافت و برای ترجمه آن به مرکز اطلاعات شبکه Wi-Fi ارسال می‌کند. سپس مرکز اطلاعات مشخص می‌کند دقیقا هر یک از Access point‌ها در کدام ناحیه قرار دارد و بعد از آن مشخصات کامل محل مورد نظر را نمایش می‌دهد و متد دوم روش fingerprinting است؛ این روش بیشتر برای مکان‌هایی مناسب است که تعداد کاربران موبایل در آن نقاط کم باشد. به طور کلی این متد مشابه روش اول عمل می‌کند و ریز اطلاعات نشانی محل مورد نظر را نمایش می‌دهد.

Inertial sensors

این سیستم در مناطقی کاربرد دارد که شبکه‌های بی‌سیم کارایی چندانی ندارد، سنسور‌های inertial با کمک اطلاعاتی که کاربر وارد می‌کند، محل قرارگیری او را به طور دقیق نشان می‌دهد. برای یافتن اطلاعات مورد نیاز، این سیستم از 3 سنسور کمک می‌گیرد. اولین آنها Compass است که جهت اصلی شما را تعیین می‌کند، دومین accelerometer سنسور است که میزان سرعت شما را تعیین می‌کند و در نهایت سومین آنها gyroscope است که برای تشخیص جهت چرخش کاربرد دارد. تمام این سنسور‌ها با کمک و بدون نیاز به دریافت اطلاعاتی از بیرون، محل قرارگیری شما را به طور کامل در اختیار‌تان قرار می‌دهد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 4 خرداد 1391 :: نویسنده : هادی مالک

ویندوز 8 آماده جنگ می شود


تا چند ماه دیگر نسخه جدید محبوب‌ترین سیستم‌عامل دنیا منتشر خواهد شد. گمانه زنی در مورد نسخه‌های متفاوت ویندوز 8 بسیار بوده اما مایکروسافت به تازگی در وبلاگ رسمی خود به ذکر جزئیات بیشتر در مورد نسخه‌های متفاوت این سیستم‌عامل پرداخته که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد.

مایکروسافت روز دوشنبه اعلام کرد که نسل بعدی سیستم‌عامل این کمپانی یعنی ویندوز 8 در سه نسخه ارائه می گردد:

Windows 8

Windows 8 Pro

Windows RT

مایکروسافت هر نسخه را با جزئیات در بلاگ خود تشریح کرده و ادعا نموده که هر کدام از این نسخه‌ها تجربه متفاوتی را در اختیار کاربر قرار می‌دهند. Windows 8 و Windows 8 Pro تبلت‌ها و PC های مبتنی بر پردازنده های x86 و نسخه Windows RT برای دستگاه‌های مبتنی بر پردازنده ARM طراحی شده‌اند. نسخه اصلی ویندوز 8 برای استفاده روزمره تولید شده، در حالی که نسخه Pro برای مشتاقان تکنولوژی و متخصصان دنیای تجارت و فناوری و نسخه RT برای دستگاه‌هایی با کارایی سبکتر ارائه خواهد شد.

نسخه Pro تمام ویژگی‌های این سیستم‌عامل شامل مجازی سازی، مدیریت PC، و ارتباط با دامین را دارد. بنا به گفته مایکروسافت "اگر مشتاق تکنولوژی هستید و یا می‌خواهید از کامپیوترتان در محیط های تجاری استفاده کنید، نیاز به ویندوز 8 نسخه Pro دارید."

ویندوز 8 آماده جنگ می شود

ویندوز RT که قبلا با نام غیر رسمی Windows on ARM شناخته می‌شد، فقط به صورت از قبل نصب شده روی تبلت‌ها و PC‌های مبتنی بر ARM وجود خواهد داشت و شامل نسخه جدید بهبود یافته برای صفحات لمسی دسکتاپ Microsoft Word, Excel, PowerPoint و OneNote خواهد بود. مایکروسافت بنا به گزارش‌ها کار روی ویندوز 8 را تا پایان تابستان به پایان می‌رساند و اولین موج PC ها و تبلت های مبتنی بر پلتفرم جدید در اکتبر عرضه خواهند شد.

اپل چند سال قبل با ارائه iPad بازار تبلت را بنیان نهاد. حال پس از ارائه دو آیپد بعدی و همچنین تبلت‌های اندرویدی بی‌شمار همچنان این بازار به طور یک طرفه‌ای در دست آیپد اپل است. شرکت تحلیل بازار IDC برای آن که نمکی روی زخم رقبای آیپد پاشیده باشد، اخیرا اعلام کرد تبلت‌های اندرویدی در پی آن هستند که اپل را در بازار شکست دهند اما روند بازار نشان می‌دهد که این پروسه تا سال 2015 میسر نخواهد شد. ولی ممکن است به جای اندروید، ویندوز 8 بتواند معادلات اپل را به هم بریزد.

ویندوز 8 آماده جنگ می شود

بنا به گزارش Digitimes از برخی منابعش در تایوان، مایکروسافت و اینتل به دنبال طرحی تبلت برای غلبه بر آیپد هستند. هر دو کمپانی بنا به شایعات در حال همکاری نزدیک با اولین تولیدکنندگان و تبلت‌های ویندوز 8 می‌باشند و امیدوارند بتوانند در بازار تبلت‌های هم قیمت آیپد قد علم کنند.

این منابع ادعا می‌کنند که کمپانی‌هایی چون Hewlett-Packard، Dell، Lenovo، Acer، Asustek Computer و Toshiba در مجموع در حال آماده سازی 32 مدل تبلت پی سی مبتنی بر ویندوز 8 هستند که تا پایان امسال عرضه خواهند شد. در راستای همین شایعات، این منبع ادعا می‌کند: لنوو تبلت‌هایی با قیمت کمتر از 300 دلار تولید خواهد کرد. این مدل‌های ارزان قیمت به رقابت با تبلت‌های اندرویدی می‌پردازند، در حالی که مدل‌های بالای 300 دلار با آیپد رقابت خواهند کرد. بنا به گفته‌های منابع ناشناس Digitimes، اینتل حساب خاصی روی لنوو باز کرده و به خاطر موقعیت قوی آن در بازار تبلت در چین، نقش کلیدی برای اینتل در تصرف بازار تبلت‌های ویندوز 8 بازی خواهد کرد.

اگر این شایعات صحت داشته باشند، باید منتظر تعداد زیادی تبلت ویندوز 8 باشیم. با این حال از این گزارش مشخص نیست که آیا این برنامه شامل تبلت‌های مبتنی بر پردازنده ARM نیز خواهد شد یا نه

بر اساس گزارش منابع مطمئن خبری، یک تصویر از تبلت تجاری شرکت هیولت پاکارد  موسوم به  Slate 8 در اینترنت منتشر شده است که بر اساس پلتفرم ویندوز 8شرکت مایکروسافت تولید شده است.

ویندوز 8 آماده جنگ می شود

اگر این گزارش درست باشد این تبلت دارای صفحه نمایش 10.1 اینچی با هشت تا 10 ساعت عمر باطری و همچنین گزینه آپشن استفاده از قلم به همراه سیستم مولتی‌تاچ  خواهد بود و البته چندین گزینه افزایش اقدامات ایمنی نیز برای آن تدارک دیده شده است.

طبق این تصاویر تبلت هیولت پاکارد دارای ضخامت تنها 9.2 میلیمتر و وزنی در حدود 1.5 پوند است که مجهز به ویندوز 8 حرفه‌ای نیز است.

گفتنی است که چندی پیش مگ ویتمن مدیر این شرکت از بازگشت قدرتمند اچ‌پی به بازار تبلت‌ها سخن به میان آورده بود.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 4 )    1   2   3   4   
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

سایت خدماتی بیست تولز

 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات